Koltuk Yıkama Nedir?

/ / Koltuk Yıkama
Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuk yıkama nedir? sorusuna cevap aradığımız bu blog yazımız ile müşterilerimizi bilgilendirdiğimiz ilk yazımızla sizlere merhaba demek istiyoruz. Yazımıza başlamadan önce “https://hassaskoltukyikama.com/koltuk-nasil-temizlenir/” makalemizide mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Koltuklarımız değişen ortam şartlarına göre, kısa zaman içinde birçok zararlı etkeni bir arada barındıran bir yapıya sahiptir. Bunların başlıca sebepleri koltuk üzerinde yenen yiyecekler, evcil hayvan kalıntıları ve açık pencerelerden nüfuz eden dış etkenlerdir.

Kumaş diplerine ve oradan da koltukların içine etki eden bu zararlılar çok kısa sürelerde sağlığınız açısından ciddi tehlikeleri bünyesinde barındıran bir yapı haline gelir.

Peki koltuklarınızda biriken bu zararlılara karşı ne önlem alınmalı?

Evde yapılacak temizlik ile gelecek zararı sadece biraz daha ötelemiş olur. Profesyonel bir koltuk yıkama servisi tüm bu uygulamaları %100 hijyenik olarak temizler ve yaşanabilir, sağlıklı bir ortam sunar.

Ortalama bir oturma grubunda tuvalet klozetinden daha fazla mikrop barınır.

Mikropların barındığı diğer ev eşyaları arasında buzdolabı kulpları, oyuncaklar, oyun konsolları ve trambolin gibi bahçe oyun ekipmanları bulunmaktadır.

İnsanların üçte biri banyonun evdeki en kirli mekân olduğunu düşünürken, mikrobiyologlar ortalama oyun denetleyicisinin 15m²’de 7,865 bakteri sayısına sahip olduğunu ve bunun tipik bir tuvaletin neredeyse beş katı olduğunu tespit ettiler.

Buzdolabı kulplarının 4 kat daha kirli olduğu ancak, 12 kat daha fazla kirletici olduğu ortaya çıkan koltuk kolları kadar kötü olmadığı tespit edilmiştir.

En hararetli eşyalar bahçede, trambolinler, bisikletler ve bilhassa yüksek bakteri seviyelerine sahip toplar gibi çocuk oyun ekipmanları bulunmaktadır.

Koltuk Nasıl Temizlenir?

Koltuk yıkama nedir?

İstatistiklerde koltuk yıkama

Unicef ve Domestor tarafından yapılan araştırmaya göre, beş kişiden üçü kreş ya da okulda çocukların mikroplarla okulda temas ettiklerini düşünüyor.

Bunların beşte biri, bir çocuğun en sevdiği oyuncağın, evde en sık kullandığı nesnelerden biri olacağını düşünmektedir. Ancak küçük çocuklar ve benzeri oyuncaklar düzenli olarak temizlenir ve ebeveynlerin yüzde 29’u haftada bir çamaşır makinesinde temizlerse çocuklar korunmuş olurlar.

Buna rağmen, tipik bir favori oyuncak hala tuvaletten 1,5 kat daha kirlidir.

Hijyen denetim sistemlerinden Dr. Lisa Ackerley, “El yıkama, İngiltere’de veya dünyanın geri kalanında olsun, hastalığı azaltmanın en uygun maliyetli ve basit yoludur.”

“Güvenliğimiz ve diğerlerinin güvenliği tam anlamıyla bizim elimizde. Temiz ellere sahip olduğumuzdan emin olarak, mikroplarımızı başkalarına taşımayı önlemiş oluruz.”

Sizlere gündelik hayatta rutin kullandığınız alan ve eşyalarınızda ne gibi mikroorganizmaların barındığı ve temizliği konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Daha fazlası için web sitemizi sürekli ziyaret edin. Hiçbiryerde bulamayacağınız ev temizlik metotları vb. birçok bilgilendirmeyi web sitemizden sizler için yayımlamaya devam edeceğiz.

Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip edin ilk önce sizin haberiniz olsun! https://www.facebook.com/Hassas-koltuk-y%C4%B1kama-2811190978895089/

Kas 21, 2019 @ 23:41